فتنه 88چطور واکسینه شد؟

١- افزایش بصیرت مردم:
روزی رضاخان در این مملکت سر و پا برهنه می کرد و به عزاداری امام حسین (ع) می پرداخت تا بتواند نظر خواص و عوام مذهبیون را با خود همراه کند و هم او چون به قدرت نشست، عزاداری سید الشهدا (ع) را قدغن کرد. استفاده از حربه ی عمروعاصی یعنی قرآن بر سر نی کردن برای فریب بی بصیرت ها، در فتنه 88 هم دیده شد. استفاده از نماد سبز برای تبلیغات، تا حضور در نماز جمعه، حربه ای بود برای فریب مردم، ولی ایستادگی مردم بر سر آرمانهایشان باعث شد فتنه گران مجبور به پرده دری شوند و در عاشورا شمشیر خود را از رو ببندند تا ملت هم در 9 دی جوابی علنی بدهد.
فتنه ی 88 به مردم نشان داد صرف داشتن نسبت فامیلی با حضرت امام (ره)، شهدا و یا مسئولین تراز اول مصونیت از اشتباه نمی آورد و بلکه شاید آنها بیشتر هم در معرض خطر هستند. در طول ماه های فتنه عده ای فریب ظاهر و لباس فتنه گران را خوردند ولی این اشتباه گرچه کمی برای کشور مشکل ایجاد کرد ولی کشور را تا سالیانی چند بیمه کرد تا دشمن نتواند از این طریق ضربه بزند.
2- برملا شدن چهره منافقان:
گفته اند تا ابوسفیان کافر بود و در مقابل پیامبر صف آرایی می کرد شناخت دوست و دشمن از هم سخت نبود، ولی از آن روز که وی شهادتین گفت و به ظاهر مسلمان شد دیگر دشمنی وی با اسلام در خفا انجام می شد و شناخت و دوست و دشمن سختر می نمود. عده ای سالیان سال با زدن نقاب نفاق چهره ی خود را از مردم پوشانده بودند ولی فضای فتنه باعث شد خیلی ها نقاب را بردارند. گنجی ها و مخملباف ها و مهاجرانی ها از این دسته اند که نقاب را برداشتند و عملا تبدیل به مهره ای سوخته شدند. تا دیروز که این منافقین در ایران بودند و دم از امام می زدند خطر بیشتری داشتند تا به امروز که در خارج کشور هستند و جامعه دیگر پذیرای آنها نخواهد بود.

3- آسیب شناسی دفاعی کشور
فتنه 88 فرصت مناسبی برای محک دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی کشور بود. الحمد الله مجموعه نظام از این آزمون سربلند بیرون امدند و البته معدود نقاط ضعف دستگاه های مربوطه هم مشخص شد که باید به اصلاح آن بپردازند. نکته دیگر در بحث آسیب شناسی دفاع نرم کشور اینکه، فتنه 88 در عرصه وب و شبکه های ماهواره ای ظهور و بروز بیشتری داشت، و نقاط ضعف کشور را دراین قسمت نمایان کرد. این اتفاق باعث شد توجه ویژه ای از سوی جوانان ارزشی به عرصه وب بشود و خلأهای به وجودآامده پر شود.

4- شناخت دوست و دشمن خارجی از هم
گفته اند دوست آن است که در سختی و خوشی کنار تو باشد. در حوادث بعد انتخابات خیلی از دوستان جمهوری اسلامی نگران شدند و خیلی از دشمنان پشت پرده، پرده دری کرده و وارد عرصه شدند. تحرکات سفارت خانه های چند کشور خارجی در آشوب های بعد از انتخابات آنقدر پر رنگ بود که به بازداشت چند نفر از آنها انجامید. رسانه های پوشش دهنده اخبار ایران در آن دوره بهترین نشان دهنده دوستان از دشمنان بودند که مسلما" بر روابط جمهوری اسلامی با آنها اثر گذار بوده است.

5- کاهش اثر گذاری خواص بی بصیرت
فتنه 88 آزمونی سخت برای خواص بود، فلذا کسانی که در این آزمون نمره قابل قبولی نگرفتند اثر گذاری اولیه خود را از دست دادند. برای مردم دیگر اسم ها و لقب ها و عنوان ها ارزش خود را از دست دادند.

6- فتنه 88 به مانند یک غربال ناخالصی های انقلاب را گرفت. برای هر غربال نیاز به تکان های شدید است و هر که با غربال هماهنگ باشد از فیلتر آن می گذرد ولی حسنش آن است که ناخالصی ها گرفته می شود.
غربال فتنه 88 منافقین و غربزده ها و متحجرین را جدا کرد و زاویه اشان را با خط امام و انقلاب نشان داد.

7- توجه ویژه به ریشه فتنه
آنچه در حوادث بعد انتخابات پیش آمد همه معلول هایی بودند که از یک علت سرچشمه می گرفتند و آن ماهیت علوم انسانی در کشور بود که رهبر انقلاب بارها نسبت به آن تذکر دادند. علوم انسانی که ماهیت غربی دارند و نسخه ای برای کشور های سکولار و لاییک اند به مانند سمی است برای جامعه اسلامی. یکی از دستاورد های مهم فتنه 88 جلب توجه نخبگان به علوم انسانی است.

8- تولید پادتن
واکسن فتنه 88 بالاخره خواه یا ناخواه با عوارضی همراه بوده است. آشوب های خیابانی و ریزش های خواص بی بصیرت همان تب و لرزی است که گرچه برای نظام ایجاد زحمت کرد ولی نتوانست کشور را از کار باز نگه دارد. رویش هایی که در عرصه جنگ نرم به وجود آمد و حماسه 9 دی پادتنی بود که سیستم بدن نظام، تولید کرد و کشور را تا سالیان سال در مقابل چنین بیماری هایی واکسینه کرد.

/ 8 نظر / 2 بازدید
محسن

سلام, کمترینش این بود که میشد فهمید هنوز خوارجی هستند...

گوهر

سلام اگر لذت ترك لذت بداني دگر لذت نفس ، لذت نخواني هزاران در از خلق بر خود ببندي گرت باز باشد دري آسماني با مطلبي درباره «ازدواج موقت» به روزم. نظر يادتون نره التماس دعا

محسن

به خودم که نگاه میکنم میبینم من هم هنوز تو خط خدا نیستم ازش دورم, خدایا کمکم کن نذار بذتر از اینی که هستم بشم , تو که خدای منی و من ازت دور بشم به کی رو بیارم...

حزب الله313

سلام و رحمت الله تذکری که داده بودید در مورد اسمتون درست شد در ثانی ممنون از حضورتون ودر ثالث در مورد مطلبتون خوب و عالی مثل همیشه باریکلا که دارید در مورد فتنه بزرگ پارسال شفاف سازی و سخنان رهبری معظم انقلاب رو منتشر می کنید یاحق

سیدعلی اسلامی

وقتی تو نیستی... وقتی تو نیستی نه هست های ما چونان که بایدند نه بایدها... مثل همیشه آخر حرفم و حرف آخرم را با بغض می خورم عمری است لبخندهای لاغر خود را در دل ذخیره می کنم: باشد برای روز مبادا! اما در صفحه های تقویم روزی به نام روز مبادا نیست آن روز هر چه باشد روزی شبیه دیروز روزی شبیه فردا روزی درست مثل همین روزهای ماست اما کسی چه می داند؟ شاید امروز نیز روز مبادا باشد! وقتی تو نیستی نه هست های ما چونان که بایدند نه بایدها... هر روز بی تو روز مباداست!... (قیصر امین پور) خیلی عالی بود ،خدا قوت ممنون از لطفتان که به ما سر میزنید وما را از دعای خیرتان فراموش نکنید [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

سرباز سید علی

شهید سید مرتضی آوینی: راه حق آمیخته با دشواری‌هاست. یامهدی............التماس دعا

حزب الله313

سلامممممممممممممممممممممممممممممممم [گل]سلامممممممممممممممممممممممممممممممم [گل]سلامممممممممممممممممممممممممممممممم [گل]سلامممممممممممممممممممممممممممممممم [گل]سلامممممممممممممممممممممممممممممممم [گل]سلامممممممممممممممممممممممممممممممم [گل]سلامممممممممممممممممممممممممممممممم [گل]سلامممممممممممممممممممممممممممممممم [گل]

جعفر

ما جا مانده ایم از کاروان عشق جاده تاریک است کسی چراغی بر افروزد ما گمشدگان بی تابیم ای شهدا مرا دریابید