بسیج مظهرعشق واراده

فرمان تاریخی پنجم آذر سال 58 حضرت امام خمینی مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفان غیر از آنکه دوراندیشی و تدبیر یک رهبر معنوی و سیاسی جهان اسلام را به رخ جهانیان کشید، نقطه عطفی شد برای بروز عشق ورزی و دلدادگی جوانانی که سه دهه در هر عرصه ای نوآوری ها و شکوفایی های بسیاری را آفریده اند

بسیج این مظهر اراده به یاد و نام آن عزیز در طول جنگ در متن حوادث انقلاب، خاکریزهای دشمن را یکی پس از دیگری چه در داخل شهرها و چه در مرزهای غربی و جنوبی فتح نمود و در مسیر تثبیت نظام، بی‌ادعا هرچه به‌عهده‌اش نهاده شد به نیکی به انجام رساند.
با شواهد چندساله اخیر، بسیج را می‌توانیم قدرتمندترین عنصر دلسوز در پیشبرد انقلاب اسلامی و بااطمینان‌ترین سنگر برای اهداف مقدس امام بدانیم، چنانچه که امام آن بسیجی بزرگ و پیر، در سخنان خود فرمود: انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاری‌های شماست و مسئولان تنها با پشتوانه شماست که می‌توانند به تمامی تشنگان حقیقت و صداقت اثبات کنند و حضور شما در صحنه‌ها موجب می‌شود که ریشه ضدانقلاب در تمامی ابعاد از بیخ و بن قطع گردد. من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را می‌بوسم.
بسیجیان کسانی هستند که در سخت‌ترین دوران انقلاب جان خود را در راه سرزمین خود نثار کردند .نوجوانان، جوانان و پیران جوانمردی که داوطلبانه و بی‌هیچ ادعا یی روزهای سخت جنگ را مردانه پشت سر نهادند و بدون درخواست پاداش و سپاس، فقط برای ادای تکلیف، در برابر بی‌رحم‌ترین دشمنان این آیین و سرزمین سینه سپر کردند و البته فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر.
اینان بودند که آتش قهر را بر سر بعثیان می‌ریختند، آن روز که خشم اروند رود را مهار می‌کردند، آن روز حلقه حصر آبادان را شکستند، آن روز که قلب بغداد را می‌لرزاندند، و خرمشهر را فتح کردند.
آن روز که روز ازخودگذشتگی بود، روز ایثار و مقاومت بود، این عزیزان، بسیجی بودند که از میدان‌های شرف و حماسه سربلند برگشتند و امام را بیش از همه از خود راضی نگه داشتند.
هفته بسیج فرصت خوبی برای بازخوانی آن روزها است، روزهایی که بسیجیان نه تنها قدر ندیدند و بر صدر ننشستند، که گاه طعنه هم شنیدند و به حاشیه نیز رانده شدند.
در این راستا است که باید هر روز و هر هفته باید از آن بسیج باشد چرا که تکریم بسیج، احترام به مردانگی و مروت است، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است. اما نه آنکه نام‌آوران آن روزهای سخت از یاد بروند و در گرد و خاک بازی‌های روزگار دیده نشوند.
بعد از سالها این نام آوران تاریخ قابلیت ‌های متعددی را از خود بروز می دهند، بطوری که پس از پشت سر گذاشتن بحران‌های انقلاب به ویژه جنگ تحمیلی، بتدریج با گرایش به سمت تامین سایر نیازمندی‌های کشور، دامنه فعالیت‌های آن توسعه یافته و از یک سازمان با محوریت نظامی و امنیتی به یک سازمان چندمنظوره با توانمندی‌های مختلف در عرصه ‌های گوناگون نظامی، امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و به ویژه فرهنگی تبدیل شده است.
در تداوم این حرکت مقتدرانه است که ماهیت غیرنظامی بسیج متناسب با نیاز روز کشور، بر ماهیت نظامی آن برتری یافته و به عنوان الگویی موفق در صلح و سازندگی مسئولیت‌ها و ماموریت‌های دیگری را نیز برعهده گرفته است و این موضوع گویای آن است که بسیج می تواند به هنگام نیاز در کوتاهترین زمان ممکن خود را با شرایط جدید تطبیق دهد.
.

/ 0 نظر / 3 بازدید