دل در کجاست!

دو رویت هلال در سال برای مسلمانان شگفتی‌آفرین و شادی زا خواهد بود: هلال ماه شوال و هلال ماه ذی الحجه. اولی برای آنکه نوید عید فطر را به همراه دارد و دومی به دلیل آنکه شکوه و شروع خجسته حج را به یاد می‌آورد. اکنون در آغاز ماه ذی الحجه چشمان منتظر لحظه می‌شمارد تا چند روز بعد در عرفات حضور خدا را در سراسر گیتی حس کند و بندگی را با عبادت دیگرگونه آغاز نماید.

ذی الحجه فرصت فرخنده ای برای بندگی است. دل‌هایی که در شب قدر فرصت توبه را از دست دادند، یا توبه کردند و توبه آنها پذیرفته نشد، اکنون آنان که در سرزمین وحی هستند و یا در کربلای معلی در انتظار عرفه‌اند.

اما مهم تر از آنکه کجا هستیم ، باید بیابیم که « دل » در کجاست ؛ زیرا که دل مومن عرش خداست و عرش الهی از هر مکانی در این دنیا بالاتر است.

چند روز دیگر ، عرفه است . عرفه فرصت استثنایی برای آمرزش است. عرفه فرصت استثنایی برای آشتی با خداست. اما بهره‌برداری مثبت از عرفه بدون طی مقدماتی حاصل نمی‌شود، همان طور که بهره‌برداری مثبت از شبهای قدر نیز بدون طی زمینه‌ها و مقدمات آن میسر نیست. دلهایی می‌توانند در عرفه به حضور حضرت دوست و مقام توبه راه یابند که روزهای پیشین را با بندگی خدا آغاز کرده باشندو لحظه لحظه دل را آماده سازند.بیایید فرصتها را از دست ندهیم.

/ 7 نظر / 4 بازدید
موحد

ایکاش عرفه تو قبله گاه عشق کربوبلا بودیم. ایکاش. ...

موحد

عرفه با حسین(ع) آبرو گرفت.

عاشق کوهستان

[گل][دست] سلام در کوی نیکنامان ما را گذر نباشد گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را

عاشق شلمچه

سلام.باعث افتخارم هست که توی لینکستان شما باشم.منم شمارو لینک کردم.یاعلی

سیدعلی اسلامی

مقام معظم رهبری: مهمترین امتیاز شهدای ما نسبت به کسانی که در سایر کشورها در راه آرمانهای خود فداکاری می‌کنند،انتخاب آگاهانه و به دور از احساس است [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] کسی عاشق بود کز پای تا فرق چو گل در خون شود اول قدم غرق [گل][گل][گل][گل][گل][گل] خیلی زیبا بود منتظر حضور گرمتان التماس دعا[گل]