حرف دل

ای خدای بزرگ ما وارث خون شهدا وامانت دار این امانت بزرگ تو گشته ایم-شهید محمد تقی صفار شاهرودی

حماسه نهم دی وبهم ریختن اتاق جنگ و عملیات روانی دشمنان

حماسه نهم دی  موجب شد تا اتاق جنگ و عملیات روانی دشمنان خارجی و مجریان داخلی آنان به هم بریزد .


همانا پیدایش فتنه‌ها هواهایی است که پیروی می شوند و بدعت هایی است که گذارده می شوند .در چنین شرایطی با کتاب خدا مخالفت میشود و مردانی مردان دیگری را پیروی می کنند.اگر باطل با حق آمیخته نمی شد حق جویان آنرا می شناختندواگر حق به باطل پوشیده نمی گردید دشمنان مجال طعنه زدن به آن را نمی داشتند. لیکن اندکی از حق و اندکی از باطل را می گیرند و با هم می آمیزند و در این هنگام شیطان فرصت می یابد تا بر دوستانش مسلط گردد و کسانی که لطف خداوند از پیش شامل حالشان شده است نجات می یابند. (نهج البلاغه خطبه 50)
 
با فرو نشستن غبارها و کنار رفتن پرده‌های ضخیم از حوادث سال گذشته، ابعاد مختلف جریان فتنه و ماهیت آن برای مردم روشن‌ضمیر و با بصیرت و خواص دیرباور، روشن و وضوح بیشتری به خود گرفت به طوری که در حماسه با‌شکوه ملت ایران، جمعیت چندمیلیونی و صف‌های فشرده دهها کیلومتری مردم در سراسر کشور، پاسخ کوبنده، قاطع و صریحی به آشوبگران، سران فتنه و مجریان داخلی آن بود که هرگز اجازه نخواهند داد که عده‌ای از عناصر هرج‌و‌مرج‌طلب با برنامه‌ریزی نظام سلطه، با گل‌آلود ساختن فضای سیاسی و اجتماعی کشور، به آرمان‌های ملت که تبلور آن در عاشورای حسینی، افکار بلند امام‌خمینی(ره) و رهنمودهای رهبر‌معظم‌انقلاب و ولایت‌فقیه است، آسیبی برسد چه اینکه ملت به درستی دریافته‌ "ولایت فقیه، استمرار حرکت انبیاء الهی است ".
 
حماسه نهم دی که موجب شد تا اتاق جنگ و عملیات روانی دشمنان خارجی و مجریان داخلی آنان به هم بریزد، حرکتی بود که در تاریخ ماند و آرایش فضای سیاسی کنونی کشور و نحوه مواجهه فتنه را به گونه‌ای دیگر رقم زده است. آرایشی که شایسته تحلیل، تبیین و توجه جدی نخبگان و امت بصیر اسلامی است. در همین راستا جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی لازم می‌د‌اند نکاتی را مورد توجه قرار دهد:
 
1ـ خداوند سبحان در قرآن کریم، فتنه‌گری و فتنه‌آفرینی در جامعه را شدیدتر و بزرگ‌تر از کشتن انسان‌های بی‌گناه دانسته است به طوری که می‌فرماید:
 
"وَالفِتنَه اَشَدُّ مِنَ القَتلِ: فتنه شدیدتر از قتل است. " (سوره بقره آیه 191)
یا می‌فرماید:
"وَ الفِتنَهُ اَکبَرُ مِنَ القَتلِ: فتنه بزرگ‌تر از قتل است. " (سوره بقره آیه 217)
 
معنای روشن این آیات مبارک آن است که فتنه، از کشتن همه انسان‌ها روی زمین، شدیدتر، بزرگ‌تر و بدتر است و بر اساس تفسیر بزرگان دین، مراجع و علما، دلیل این موضوع آن است که اگر فردی، بی‌گناه کشته شود، با وجود همه ناپسندی‌، زشتی و شناخت این کار، در نهایت زودتر به دیار باقی رفته است اما نتیجه و پیامد فتنه‌آفرینی، از دست رفتن ایمان و سعادت حقیقی عده‌ای از مردم و فاصله‌گرفتن آنان از جاده حق و حقیقت است. در نتیجه نه تنها فتنه‌گران و فتنه‌زدگان خود تا ابد در آتش جهنم می‌سوزند که احتمالاً دامن‌گیر نسل‌های آینده خواهد بود و در انحراف آنها تأثیر بالایی خواهد داشت.
 
مفاهیم دینی و آموزه‌های الهی، فتنه را اینگونه تبیین می‌کنند که فتنه اقدام یا عمل و موضع‌گیری است که فضای جامعه را غبارآلود کند و امکان تشخیص حق از باطل را بگیرد، زیرا فتنه موجب می‌شود فضا به گونه‌ای شود که مرزبندی حق و باطل دشوار شود.
 
2- فتنه اخیر توسط طیف‌ها و جریان وسیعی شکل گرفته است؛ همان طیف‌ها و جریاناتی که می‌خواهند حق و باطل را در هم بی‌آمیزند، بی‌هیچ تردیدی سران اصل فتنه در نظام‌سلطه قرار دارند که برنامه‌ریزی، هدایت‌ و راهبری فتنه اخیر سرکردگی آمریکا، انگلیس و لابی جهانی صهیونیسم و در ادامه جریان وهابیت بوده است. در ادامه جریان فتنه، یک طیف در خارج از کشور حداقل سه طیف در داخل کشور تعریف می‌شود. بعد از نظام سلطه در جریان فتنه می‌توان ضد انقلاب خارج کشور شامل منافقین، سلطنت‌طلبان، بهائیان و… را مورد اشاره قرار داد. در داخل کشور نیز یک طیف گروه‌های منحرفی مانند شیطان‌پرستان، خرافه‌پرستان، یک طیف گروه‌های سکولاری همچون نهضت آزادی،‌ سازمان مجاهدین، حزب مشارکت و طیفی دیگر نیز متأسفانه تحت تأثیر این طیف اخیر قرار دارند عده‌ای از مؤثرین و افراد هستند. به نظر می‌رسد که برای مواجهه با جریان فتنه تمامی این طیف‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.
 
3ـ نامزدهای شکست خورده انتخابات و برخی افراد موجه، ظرفیت و قوای لازم برای برنامه‌ریزی، مدیریت و راهبری تحولات فتنه اخیر را ندارند بلکه همه اینها توسط نظام استکبار، مدیریت شده است. نظام سلطه از حداقل 2 سال قبل با برنامه‌ریزی و در حوادث پس از انتخابات تمام توان و پتانسیل خود در جهان، منطقه و ایران به صحنه آورد تا از این رهگذر با انزوای اسلام، حذف حاکمیت دینی و ولایت‌فقیه، نظامی سکولاریستی بر آموزه‌های لیبرال سرمایه‌داری را حاکم نماید.
 
نمی‌توان ساده‌انگارانه به این تحولات نگریست و نقش پررنگ نظام‌سلطه را نادیده گرفت. وقتی تمام تحولات، آشوب‌آفرینی‌ها، اغتشاشات و عکس‌العمل‌های رسانه‌ای و غیر رسانه‌ای بعد از انتخابات پیش از آن از زبان حاکمان کاخ سفید، انگلیس و اسرائیل بیانیه شده و در کتب موسوم به جنگ نرم و مخملی مورد اشاره قرار گرفته به درستی در می‌یابیم که مثلث شوم نظام سلطه، نقش راهبری داشته است. البته همانگونه که امام فرمودند: آنها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و بر همین اساس کاری از پیش نمی‌بردند اما این مهم، بدین معنا نیست که از دشمن اصلی و سران اصلی فتنه در نظام سلطه غافل باشیم.
 
4ـ در اجرای فتنه اخیر برخی کشورهای عربی منطقه که تحت نفوذ جریان وهابیت قرار داشتند پای را از گلیم خود فراتر نهادند و تمامی رسانه‌های خود، پول نفت و دلارهای هنگفتی را همراه نظام سلطه هزینه کردند تا بتوانند از آن آب گل‌آلود، ماهی مقصود خود را بگیرند و مرکز هدایت جریان مقاومت در منطقه را دچار خدشه نمایند.
 
5ـ گروه‌هایی از دیرباز دشمنان اعتقادات مردم، نظام، ولایت و انقلاب بوده‌اند و کینه عمیقی از اسلام، انقلاب و رهبری دارند و در این راه همواره جاده صاف‌کن استکبار جهانی بوده‌اند. فرقه رجوی، سلطنت‌طلبان، بهائیان و … که امروز همسویی و فرمان‌بری آن از استکبار کاملاً، نمایان است.
 
دستگاه‌های شایعه‌افکنی، دروغ‌سازی در داخل و خارج، آشوب‌آفرینی، اغتشاش، آتش‌افروزی خود را در اختیار جریان فتنه قرار داده است. اکنون صحنه‌گردان تجمعات و آشوبهای خیابانی شده است و بر خلاف آنکه رسانه‌های استکباری تلاش دارند تا این آتش‌افروزی‌‌ها و تجمعاتی که در 7 ماه گذشته توسط این گروه‌ها صحنه‌گردانی می‌شود را به معترضین نسبت دهند و متأسفانه برخی افراد کم‌اطلاع نیز با تحلیل‌های نا مناسب خود به این موضوع دامن می‌زنند لیکن بایستی به برنامه‌ریزی دقیق اطلاعاتی، امنیتی و قضایی مانع از نقش‌آفرینی این گروهک‌ها شد تا مرز معترضین و صحنه‌گردانان فتنه روشن و شفاف شود.
 
6ـ به غیر از نظام سلطه، جریان وهابیت و گروه‌‌های بی‌سابقه، در داخل کشور، شاهد ظهور و بروز گروه‌هایی بوده‌ایم که به گونه‌ای مشی کرده‌اند که دشمنان داخل و خارج از آنها استفاده کرده و به غیر شفاف شدن صحنه دامن زده‌اند مانند گروه‌های افراطی جبهه دوم‌خرداد که از نهضت‌آزادی و مجاهدین انقلاب شروع و دامن‌گیر برخی افراد گروه‌های روحانی این جبهه سیاسی شده است متأسفانه این گروه‌های افراطی با علم و آگاهی از همراهی با نظام سلطه و بعضاً رفت و آمدهای، مراودات و ارتباطات با برخی نهادها طرح براندازی در غرب، از مجریان فتنه اخیر محسوب می‌شوند. این گروه‌های افراطی جبهه دوم‌خرداد که رویه سکولاری کاملاً نمایان است، با "توهم " تحمیل خواسته‌های غیر منطقی خویش به نظام و به مقابله با دموکراسی، جمهوریت و رأی مردم، درآمده و نهایتاً مجری طرح فتنه‌ای و معرکه‌ای شدند که اکنون توان مدیریت آن را ندارند.
 
نخبگان حوزوی و دانشگاهی بصیر و آگاه در مورد این طیف‌ جریان‌فتنه، افشاگری بسیار کرده لیکن در حد مطلوب ورضایت‌بخشی نبوده که باید افشاگری علیه آنان ادامه یابد. این گروه‌های سکولار مسلک، که متأسفانه بخش قابل توجهی از آن ظاهراً از مصونیت امنیت، اطلاعاتی و قضایی برخوردار است اکنون در قالب دو گروه تلاش دارد به نقش‌آفرینی در حوادث آتی بپردازد. طیفی از آنها برای حفظ فضای فتنه با استفاده از هر نیرو و هر مسلک و مرامی در راستای استراتژی دشمن تلاش می‌کنند. طیفی دیگر نیز که حماسه پر شکوه نهم دی ملت بزرگ ایران را سد بزرگی در راه تداوم فتنه می‌داند، اکنون در یک بن‌بست سیاسی، اجتماعی، مانده است، مواضع منفعلانه‌ای را اتخاذ کرده که بعضاً تلاش دارد حرکت خود را اعتراضی آن هم در چارچوب قانون و نظام بنمایاند در حالی که هنوز حاضر نیست در مقابل اتهام بزرگ به نام نظام اسلامی درمورد انتخابات، اهانت به آرمان‌های امام(ره)، اصل ولایت فقیه و در نهایت حرمت‌شکنی عاشورای‌حسینی(ع) موضع‌گیری صریح داشته باشد. لیکن بایستی نخبگان همچون ملت ایران دریافته باشند که نفاق سیاسی و مصونیت امنیتی ـ قضایی نمی‌تواند راهی برای ورود مجدد آنها به حاکمیت باشد.
 
معیار و شاخص حرکت در مسیر اعتدال و عدالت را باید در رهنمودها و فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری جستجو کرد. بنابراین هر کس به هر میزان با خط ولایت فقیه زاویه و انحراف داشته باشد به همان میزان در مسیر تند روی و افراط و تفریط قرار دارد.برخی خود را شاقول و مبنای اعتدال تصور می کنند و با زاویه گرفتن از مردم، رهبری و ولایت فقیه دیگران را به تند روی و افراط و تفریط محکوم می کنند. غافل از اینکه خود شکن آینه شکستن خطا است.
 
7ـ در میانه جریان فتنه متأسفانه حضور برخی نامزدهای، شکست خورده انتخابات و برخی افراد موجه و بزرگان نیز از دید عموم مردم پوشیده نبود و متأسفانه قبل از انتخابات با نامه‌پراکنی و بعد از انتخابات با بیانیه‌ها و جلسات پیدا و پنهان خود، بسترساز فتنه طراحی شده نظام استکبار شدند. افرادی که به هر دلیل اهداف جریانات فتنه‌گر را نشناخته و سکوت کردند متأسفانه از 4 سال پیش تا انتخابات و از انتخابات تاکنون، با اصرار بر ادعاهای دروغین و مطالبات نامشروعان، تنها بر فاصله خود با نظام، رهبری و مردم می‌افزایند و روز به روز به دشمن نزدیک‌تر می‌شوند.
 
نکته قابل توجه این است که ریشه فتنه های اخیر را در وقایع یکی دو سال اخیر نباید جستجو کردبلکه ریشه و مبانی آن از 20 سال قبل قابل احصا و مشاهده است.
 
نکته اصلی حائز توجه آنها، این است که وقتی خود به روشنی می‌دانند نظام استکبار، جریان وهابیت منافقین، سلطنت‌طلبان چه برنامه‌هایی را نه پنهان بلکه آشکارا، بیان و اجرا می‌کنند و اینان همراهی نشان داده و برخی از آنها سکوت می‌کنند؛ یا زمانی که فتنه‌گران سنگر به سنگر تلاش دارند به جلو بیایند و زمانی که شعار علیه ولی‌فقیه، امام(ره) و عاشورای‌حسینی (ع) سر می‌دهند، آیا زمان موضع‌گیری آنها و عدم همراهی با جریان فتنه و کوتاه کردن دست برخی آقازاده‌‌ها از این اغتشاشات نرسیده است؟
 
راه بازگشت نامزدهای شکست‌خورده و برخی افراد موجه، روشن است .
 
برای این بازگشت بایستی ابتدا با صراحت و شفافیت بر اشتباهات خود در بسترسازی برای فتنه اخیر اذعان نمایند و فتنه‌آفرینی و آتش‌افروزی نظام استکبار و جریان داخلی آن را محکوم کرده و از آن اعلام برائت نمایند و در ادامه مجازات جدی گروهک‌های بی‌سابقه و ضد انقلاب را خواستار شوند در نهایت خود را تسلیم قانون و مردم نمایند.
 
8ـ در میان مردم، اقشاری وجود دارند که به معترضین شناخته می‌شوند که البته انتقادات جدی نسبت به حوادث و وضع موجود در دستگاه اجرایی، مدیریت مجلس و دستگاه قضایی دارند، وظیفه نخبگان است تا با روشنگری، گفتگو و بحث و ایجاد فضای آزاد اندیشی، در جهت اصلاح گام بردارند. مسیری که نه مبتنی بر ادعاهای دروغین بلکه مسیری که در آن آینده‌ای روشن برای ایران اسلامی بر اساس سند چشم‌انداز را ترسیم می‌کند.
 
چهره‌های شاخص جریانات بازی‌خورده در فتنه اخیر که پس از شکست‌های پی‌در‌پی، این روزها تلاش دارند خود را در درون نظام نشان دهند باید برای اثبات این مدعا، چندگام مهم بردارند. در غیر اینصورت فتنه‌گری‌ها ریشه‌کن نخواهدشد.
 
1 ـ افراد و گروه‌هایی که در بر افروزی شعله‌های فتنه نقش داشته‌اند باید به صراحت از اشتباهات خود در پیشگاه خداوند و ملت هوشمند ایران اسلامی عذرخواهی نمایند و آمادگی خود را برای جبران فرصت های از دست رفته و هزینه‌های نابحق تحمیل شده اعلام نمایند.
 
2ـ فتنه‌ها، آشوب‌ها و اغتشاشات را صریح و محکم محکوم کنند.
 
3 ـ کسانی که این روزها از آنان به عنوان سران فتنه در محافل سیاسی و افکار عمومی نام برده می‌شود باید مرزهای خود را با دولت‌های بیگانه، منافقین، خائنان به ملت و آشوبگران مشخص کرده و به صراحت از هرگونه حریم شکنی، آشوب طلبی و ساختار ستیزی ابراز برائت نمایند.
 
4 ـ برای جریان معاند و ضد انقلاب تقاضای محاکمه جدی کنند.
 
5 ـ و از این موارد مهمتر این است که چنین کسانی صریحاً اعلام کنند که حاضرند در محاکم قضایی مسائل و اتهامات مربوط به خود و بستگانشان رسیدگی شده و هر حکمی که صادر شود پذیرای آن شوند. که اولویت اول در برخورد با جریان فتنه، نظام استکبار و در ادامه برخورد قانونی و قضایی با گروه‌های ضدانقلاب است و در این راه نباید معترضین با ضد انقلاب، یکی انگاشته شوند و در گام بعدی اطلاع‌رسانی، شفاف‌سازی و افزایش اعتماد عمومی است.
 
6- آغوش نظام اسلامی برای پذیرش همه آنهایی که کمترین علقه و علاقه‌ای هم به آرمان‌های انقلاب اسلامی دارند، همواره باز بوده و خواهد بود. سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی، استراتژی ماندگار انقلاب اسلامی و امام (ره) است که باعث پویایی و اقتدار این کشور شده و این گوهر جاوید را باید به رسم امانت که از آن دردانه دوران به عاریت گرفته‌ایم، به نسل‌های بعدی منتقل نمائیم.
  
نویسنده : گلشن سخن ; ساعت ۳:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٧
تگ ها :