حرف دل

ای خدای بزرگ ما وارث خون شهدا وامانت دار این امانت بزرگ تو گشته ایم-شهید محمد تقی صفار شاهرودی

دیدار بسیجیان با مقتدایشان حضرت امام خامنه ای (مدظل)

 

رهبرمعظم انقلاب در تجمع 110هزار نفری بسیجیان

 

بسیج یک حقیقت عظیم ،غیر قابل انکار وبی نظیر است.

 

 

 


 

به گزارش خبرگزاری فارس، حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز پنج‌شنبه در تجمع 110 هزار نفری بسیجیان در قالب اردوی فرهنگی رزمی "فدائیان ولایت " فرمودند: سکولارترین حکومت دنیا هم علیرغم‌ آن چه که ادعا می‌کنند چه بدانند، چه ندانند دنیا و آخرت مردم را در دست گرفته‌اند. این دستگاه‌های عظیم فرهنگی که امروز نسل جوان بشر را در چهار گوشه دنیا به سمت بداخلاقی و فساد و تباهی حرکت می‌دهند و سوق می‌دهند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود فرمودند: دستگاه‌های قدرت هم که به
خاطر منافع خودشان، به خاطر حاکمیت‌های ظالمانه خودشان، به خاطر رسیدن به اهداف گوناگون سیاسی خودشان مردم را می‌کشانند و دنیا مردم هم دست‌ آن‌هاست و آخرت مردم نیز دست‌آنهاست، جسم و جان مردم در اختیار آن‌هاست، این که ادعا بشود در مسیحیت، کلیسا به آخرت می‌پردازد، حکومت به دنیا می‌پردازد، این یک مغالطه است. آن‌جایی که قدرت دست انسان‌های بیگانه از دین و اخلاق باشد کلیسا هم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. معنویت هم در پنجه اقتدار آن‌ها خرد می‌شود و از بین می‌رود.جسم و جان انسان‌ها زیر تاثیر عوامل قدرت آن‌ها است. این مسئله همیشه بشر است.

ولی امر مسلمین جهان تصریح کردند: یک جامعه یا زیر سرپرستی امام عادل
است که من الله است،‌ هادی به خیرات است، هادی به حق است یا در اختیار انسان‌هایی است که از حق بیگانه‌اند، با حق ناآشنایند و در موارد بسیاری با حق عناد می‌ورزند، چون حق با منافع مادی آن‌‌ها سرسازش ندارد، باهم عناد می‌ورزندیکی از این دو حال است؛از این دو حال خارج نیست.اسلام با تشکیل حکومت درمدینه و تشکیل جامعه مدنی نبوی نشان داد و ثابت کرد که اسلام فقط نصیحت کردن، موعظه کردن و دعوت کردن به زبان نیست. اسلام می‌خواهد حقایق احکام الهی در جامعه تحقق پیدا کند و این جز با ایجاد قدرت الهی امکان پذیر نیست. بعد هم در پایان عمر مبارک پیغمبر اکرم(ص) به دستور الهی به الهام الهی نفر بعد خود را معین کرد.البته مسیر تاریخ اسلام به مسیر دیگری رفت آن‌چه که پیغمبر می‌خواست، آن‌چه که اسلام می‌خواست این بود؛ این یک طرحی شد و در تاریخ ماند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: نباید تصور کرد که اندیشه پیغمبر شکست
خورد،‌ نه شکست نخورد،‌ در‌آن برهه تحقق پیدا نکرد. اما این خط شاخص در جامعه اسلامی، تاریخ اسلامی باقی ماند. امروز شما در گوشه از دنیای اسلام نتایج آن را می‌بینید و به فضل الهی و حول قوه الهی این خط واضح در دنیای اسلام روز به روز همه‌گیرتر خواهد شد.این مضموم غدیر است. بنابراین مسئله غدیر فقط مسئله شیعه نیست، مسئله مسلمانان بلکه مسئله همه انسان‌هاست، آن‌هایی که بیاندیشند می‌دانند که این خط روشن خطی است که متعلق به همه انسان‌هاست . جز این راهی وجود ندارد. اگر قدرت در اجتماع انسانی و اجتماعات انسانی دست شیطان‌صفتان باشد دنیا به همان راهی می‌رود که شما امروز مظاهر آن را در دنیای مدرن مشاهده می‌کنید. هرچه دنیا مدرن‌تر بشود، خطر آن‌گونه حکومت‌ها بیشتر می‌شود. البته هرچه دنیا از لحاظ علم و معرفت پیش‌تر برود، امکان و احتمال بروز خط هدایت بیشتر می‌شود. این‌جور نیست که ما با پیشرفت علم احساس کنیم که خط هدایت عقب افتاد،‌ نه جلو می‌رود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش
بسیج در جامعه امروزی فرمودند: امروز مجموعه بسیج عظیم مردمی، بسیج مستضعفان در کشور ما یک حقیقت روشن و آشکار است. شما یک مجموعه‌ای هستید از بوستان عظیم بسیج در کشور، این بوستان را امام بزرگوار به وجود آورد و با کلمات خود و منش خود آن‌ را آبیاری کرد و این نهال‌ها بحمدالله روز به روز بالنده‌تر و مثمرتر شده است.
امروز بسیج در کشور ما یک حقیقت عظیم و غیرقابل انکار و بی‌نظیری است
. درست است که تبلیغات دشمنان و به تبع آن‌ها منادیان طرفدار آن‌ها در داخل کشور بسیج را سعی می‌کنند کوچک کنند، تحقیر کنند یا اهانتی به بسیج بکنند؛ به خود کلام خدا هم اهانت کردند. به خود پیامبر هم اهانت کردند، چیزی که در باطن دارای عظمت و درخشندگی است با اهانت اهانت‌کنندگان و تهمت‌ تهمت زنندگان نه کوچک می‌شود و نه از درخشندگی آن کاسته می‌شود.بسیج امروز در کشور ما یک حقیقت عظیم و درخشنده است و نمونه‌ای دیگر هم ندارد.

حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: شما نگاه کنید، جنسیت‌های مختلف،
زن و مرد، سنین مختلف نوجوان، جوان ، میانسال و پیر و کهنسال،‌اصناف مختلف از دانشجو، طلبه ، استاد دانشگاه و معلم مدرسه ، دانش‌آموز و اصناف گوناگون مومن در سراسر کشور،‌ کارگر، کشاورز و بازاری و بقیه اصناف در بسیج عضویت دارند. شرکت دارند، یعنی هیچ مرزی از جهت صنفی وجود ندارد. یعنی هیچ مرز جنسیتی وجود ندارد، یعنی هیچ مرز قومی و زبانی وجود ندارد. الان در همین جمع ترک و لر و فارس و بلوچ و بقیه اقوام ایرانی حضور دارند. در سراسر کشور هم همین‌طور است. بسیج یک مجموعه منتظم سازمان‌یافته دارای هدف است. با این گسترش و با این تنوع و با این کمیت عظیم و با این کیفیت ایمانی که در مجموعه‌های گوناگون نظیر آن را انسان مشاهده نمی‌کند.

ایشان افزودند:‌ شما دلتان متعلق به بسیج است. در دنیا احزاب وجود
دارند. ممکن است احزاب پرشماری هم باشند البته با این شماره در هیچ حزبی در دنیا نظیر ندارد.به این شمارگان و کمیت مجموعه و عظمت میلیونی که در بسیج وجود دارد باشد. اما همان کمیت‌هایی که در احزاب هستند جسم آن‌ها،‌ زبان آن‌ها ،‌ توانایی‌های مادی آن‌ها متعلق به حزب است، معلوم نیست دلهای آن‌ها متعلق به حزب باشد . ایمان‌های آن‌ها متعلق به آن حزب یا به آن مجموعه باشد. بسیج، بسیج دلهاست. بسیج جان‌هاست. بسیج عواطف، اعتقادات و ایمان‌هاست و همین است که به کار یک ملت در روز سخت می‌آید. آن‌روزی که ملت‌ها دچار مشکلات بشوند، آن‌جا جسم‌ ها فایده‌ای ندارد،‌ دل‌ها باید در میدان باشند، خط شکن باشند،‌آن‌هایی که خط شکنی کردند لزوما جسم‌های نیرومندی نداشتند، دل‌ها و ایمان‌های محکمی داشتند که توانستند کوه‌ها را بشکافند.راه‌های دشوار را طی کنند، لغزش‌گاه‌ها را پشت‌سر بگذارند و خود را به منزل برسانند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: بسیج یک چنین حقیقتی است و این
را باید قدر بدانیم. اول خود بسیجی باید قدر بداند. همان‌طور که الان شنیدید در این میثاق‌نامه این جوانان عزیز از زبان بسیجیان به زبان آوردند خدا را حمد کردند و سپاس گذاشتند برای این‌که در بسیج عضو هستند، حقیقتا همین است باید خدا را شکرگذاری کرد که توفیق بدهد انسان در چنین مجموعه‌ای وارد بشود.

ولی امر مسلمین جهان خاطر نشان کردند: اهمیت دیگر بسیج این است که بسیج
دارای یک جهت و یک بعد و متوجه یک منظور نیست. بسیج با این‌که هنر نظامی دارد و در میدان نبرد در خطوط مقدم هرجا که لازم بوده است قرار گرفته و سخت‌ترین به عهده گرفته و انجام داده است، همه کاره است. یعنی همه میدان‌ها بسیج وقتی حضور داشته باشد، پیش‌رو است، پیشتاز است. امروز جوانان بسیجی ما در میدان علم هم پیش‌رو و پیشتازند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اساتید بسیجی ما هم در کار علمی جزو
موفق‌ترین‌ها هستند. هنرمندان بسیجی ما هم آن‌کسانی که وارد میدان هنر شده‌اند با روح بسیج وارد شدند، موفقیت‌های بیشتر و بهتری پیدا کردند و مخاطبان بیشتری را توانستند جذب کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: در هر میدانی با روحیه بسیجی
، اخلاص بسیجی ، ایمان بسیجی ، با شجاعت و شهامت بسیجی و قدرت و ابتکار بسیجی وقتی وارد بشوند می‌توانند کارهای بزرگی را انجام بدهند این حقیقت بسیج است. عزیزان بسیجی این را قدر بدانند، ارکان بسیجی بودن را در خودشان تقویت کنند. ارکانی دارد. این ارکان را روز به روز همه باید در خود تقویت کنیم.

ایشان فرمودند: جوانان عزیز، بارها گفته‌ایم در درجه اول روحیه اخلاص
است؛ روحیه اخلاص را روحیه بصیرت است. این اخلاص و بصیرت روی هم اثر می‌گذارند هرچه بصیرت شما بیشتر باشد شما را به اخلاص عمل نزدیک‌تر می‌کند. هرچه مخلصانه‌تر عمل کنید خدای متعال بصیرت شما را بیشتر می‌کند. خداوند ولی شماست هرچه به خدا نزدیکتر باشید،‌ بصیرت شما بیشتر خواهد شد، حقایق را بیشتر می‌بینید، نور که بود انسان حقایق و واقعیات را می‌تواند مشاهده کند. وقتی نور نباشد انسان واقعیات را هم نمی‌تواند ببیند.

حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: وقتی هواهای نفس که طاغوت حقیقی‌اند و
بدتر از فرعون‌اند در وجود ما،‌ جلوی چشم ما را بگیرند،‌ وقتی جاه‌طلبی‌ها، حسادت‌ها ، دنیاطلبی‌ها،‌هواپرستی‌ها، شهوت‌رانی‌ها جلوی چشم ما را بگیرند واقعیات را هم نمی‌توانیم مشاهده کنیم. دیدید بعضی‌ها واقعیات جلوی چشم را نتوانستند ببینند، نتوانستند تشخیص دهند، در فتنه طراحی شده پیچیده سال 88 حقایقی جلوی چشم مردم بود، یک عده‌ای نگذاشتند این حقایق را ببینند، بفهمند، ندیدند ، نفهمیدند. وقتی در یک کشور فتنه‌گرانی پیدا می‌شوند که برای جاه‌طلبی خودشان، برای دست‌یافتن به قدرت ، برای رسیدن به اهدافی که به صورت آرزو در وجود خودشان متراکم و انباشته کردند حاضر می‌شوند به مصلحت یک کشور و حقانیت یک راه پشت کنند و لگد بزنند. کاری می‌کنند که سردمداران غربی و دشمنان درجه یک ملت ایران به هیجان می‌آیند و سرشوق می‌آیند. از آن‌ها حمایت می‌کنند. خب این حقیقت روشنی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: این چیزی نیست که وقتی نور هست،
انسان آن را نبیند اما بعضی‌ها ندیدند، بعضی نمی‌بینند، بعضی درک نمی‌کنند، بعضی به خاطر ظلمت دل حتی درک هم می‌کنند اما حاضر نیستند به این فهم ترتیب اثر بدهند این‌ها همه عوارض هوای نفس است. این ها همه نتیجه امر و نهی همان فرعون درونی ما است. همان فیل مست هواست. هوا و هوس است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از بیانات خود، بسیجیان را
جوانانی باصفا و نورانی توصیف کرده و خطاب به آنان فرمودند: باید سعی کنید بسیجی بمانید چرا که ایستادگی در این راه مهم است و بسیجی ماندن منوط به این است که دائم خود را مراقبت کنید تا از این مسیر خارج نشوید.

ایشان فرمودند: کار بزرگ ملت ایران این بود که به دنیایی که چهار اسبه و
با سرعت به سمت جهنم حرکت می‌کرد، نهیب زد و توانست بخشی از آن را جدا کند.

رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: امروز جمعیت عظیمی از ملت‌های دنیا چشم
به ملت ایران دوخته‌اند چراکه مردم ما پیشرو ایجاد تغییر در جهان شدند و مردم دنیا امروز این حقیقت را فهمیده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه مسیر جوامع انسانی باید به
سمت خدا و حقیقت باشد، خاطر نشان کردند: وقتی ملت ایران چنین کار بزرگی را کرد باید بدانیم که دنیای باطل ساکت نمی‌نشیند و کسانی که دنیایشان وابسته به ظلم و ناحق و لگد زدن بر سر ملت‌های جهان است، آرام نمی‌نشینند تا ملت ایران با فریاد عدالت و حقیقت، ملت‌های دنیا را بیدار کند.

ایشان فرمودند: اگر در این معارضه، ما به ایستادگی ادامه دهیم، آینده
روشنی در انتظارمان خواهد بود و خدا بدون تردید نصرت را نصیب کسانی می‌کند که در راه حق حرکت کرده‌اند.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به ایستادگی ملت ایران در طول 30 سال در
برای توطئه‌های دشمن، تصریح کردند: در طول این سال‌ها ملت ایران قوی‌تر و دشمنان ما ضعیف‌تر شدند و قدرت ایستادگی ملت ایران با 20 سال یا 30 سال قبل قابل مقایسه نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه باید بسیجیان خود را برای
درگیری‌ها و چالش های آینده آماده کنند، تاکید کردند: برای حفظ این آمادگی باید بصیرت، اخلاص و روحیه بسیجی بودن را به روز نگه دارید چرا که این رمز پیروزی ملت ایران است.

ایشان در پایان افزودند: به یاری خدا شما روزی را خواهید دید که ملت
ایران بر قله‌های افتخار بایستند و مردم دنیا نظاره‌گر این پیشرفت و افتخار باشند
.

  
نویسنده : گلشن سخن ; ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٤
تگ ها :